Nejde otevřít zavazadlový prostor/kufr Vectra B kombi (1999)

1995-2002

Autor
postcd
Mlčoch
Mlčoch
Příspěvky: 1
Registrován: stř 06. lis 2019 17:16:38
Kontaktovat uživatele:

Nejde otevřít zavazadlový prostor/kufr Vectra B kombi (1999)

Příspěvek od postcd » stř 06. lis 2019 17:22:14

Ahoj, už jsem se ptal i jinde a zkusím to i tady.
Open Vectra B 1999 kombi se zamyká a odemyká v pořádku klíčem centrálního zamykání, ale páté dveře kufru/zavazadlového prostoru nejde otevřít. Při centrálním odemykání auta jsem přiložil ucho ke dveřím kufru, ale žádný mechanický pohyb jsem v nich neslyšel ani neucítil. Zámek pro otevírání kufru lze stlačit na doraz ale s dveřmi nelze hnout. Štěrbina pro klíč je ve vodorovné poloze, což by snad mělo znamenat "odemčeno"? Klíč tam zasunu (nevím zda dostatečně, dál ale nejde), ale nejde s ním otočit. Vůle pohybu klíče ze strany na stranu je možná 1-2mm.. Vlezl jsem zevnitř do kufru a vyfoukal jsem tam nějaké smetí, ale nevidím tam nic co by mělo bránit. Moc čisté to tam ale není. Máte prosím někdo zkušenost nebo nápad co zkusit?

Našel jsem tyto rady :
1) "Zamek 5 dveri bude jiny problem a to prestiple kabely v krku co vedou do dveri."
2) "jestli nejde kufr a ostatni dvere jo tak bude problem asi tradicne v propojce (husi krk) kabelu z kastle do dveri kufru."
3) "v motorovem prostoru v pojistkove skrini je pojistka na 5te dvere a zaroven i na ostrik predniho skla"

Multimetr mám ale nevím kde to napětí měřit abych zjistil místo případného přerušení kabelu a kudy vůbec ty kabely vedou. Kdyby to byl někdo ochotný popsat, co zkusit. Nevadilo by nám zamykat 5té dveře manuálně klíčem, otázka je jak přesně je otevřít.. Děkuji
Opel Vectra B (rok 1999) 1.6 16V X16XEL 74 kW kombi :srdce:

Zpět na „Vectra B“