Nejde otevřít zavazadlový prostor/kufr Vectra B kombi (1999)

1995-2002

Autor
postcd
Mlčoch
Mlčoch
Příspěvky: 2
Registrován: stř 06. lis 2019 17:16:38
Kontaktovat uživatele:

Nejde otevřít zavazadlový prostor/kufr Vectra B kombi (1999)

Příspěvek od postcd » stř 06. lis 2019 17:22:14

Ahoj, už jsem se ptal i jinde a zkusím to i tady.
Open Vectra B 1999 kombi se zamyká a odemyká v pořádku klíčem centrálního zamykání, ale páté dveře kufru/zavazadlového prostoru nejde otevřít. Při centrálním odemykání auta jsem přiložil ucho ke dveřím kufru, ale žádný mechanický pohyb jsem v nich neslyšel ani neucítil. Zámek pro otevírání kufru lze stlačit na doraz ale s dveřmi nelze hnout. Štěrbina pro klíč je ve vodorovné poloze, což by snad mělo znamenat "odemčeno"? Klíč tam zasunu (nevím zda dostatečně, dál ale nejde), ale nejde s ním otočit. Vůle pohybu klíče ze strany na stranu je možná 1-2mm.. Vlezl jsem zevnitř do kufru a vyfoukal jsem tam nějaké smetí, ale nevidím tam nic co by mělo bránit. Moc čisté to tam ale není. Máte prosím někdo zkušenost nebo nápad co zkusit?

Našel jsem tyto rady :
1) "Zamek 5 dveri bude jiny problem a to prestiple kabely v krku co vedou do dveri."
2) "jestli nejde kufr a ostatni dvere jo tak bude problem asi tradicne v propojce (husi krk) kabelu z kastle do dveri kufru."
3) "v motorovem prostoru v pojistkove skrini je pojistka na 5te dvere a zaroven i na ostrik predniho skla"

Multimetr mám ale nevím kde to napětí měřit abych zjistil místo případného přerušení kabelu a kudy vůbec ty kabely vedou. Kdyby to byl někdo ochotný popsat, co zkusit. Nevadilo by nám zamykat 5té dveře manuálně klíčem, otázka je jak přesně je otevřít.. Děkuji
Opel Vectra B (rok 1999) 1.6 16V X16XEL 74 kW kombi :srdce:


Autor
postcd
Mlčoch
Mlčoch
Příspěvky: 2
Registrován: stř 06. lis 2019 17:16:38
Kontaktovat uživatele:

Re: Nejde otevřít zavazadlový prostor/kufr Vectra B kombi (1999)

Příspěvek od postcd » pon 02. pro 2019 11:36:21

Ahoj, vlezl jsem zevnitř ke dveřím zavazadlového prostoru a odšrouboval tam asi 4 šrouby čalounění (hvězdičkové). Pak šlo čalounění ze shora oddálit a šroubovákem vzepřít desku čalounění od karoserie, ke které je přichycená pomocí plastových cvočků, viz obrázky.
vectra-b-caravan-kombi-deska-calouneni-tapecirunk.jpg
vectra-b-caravan-kombi-deska-calouneni-tapecirunk-detail.jpg
Jakmile jsem čalounění odepnul a odendal šlo pohnout táhlem od motorku centrálního zamykání, viz obrázek.
vectra-b-caravan-kombi-zadni-dvere-kufru-zamykani-sterac-calouneni.jpg
Tím se dveře odjistily a šly otevřít. Motorek ale dále nereaguje na zamykání odemykání. Dveře zůstávají tedy odemčené a lze je používat. Nejde je zamknout klíčem, který se neotáčí.

Pak po vyndání motorku, napojení na napájení 12V se točil, po zandání zpět do dveří zase fungoval, pak nefungoval a teď funguje. Řešení je asi výměna motorku nebo rozpojení a znovupřipojení kabelu k němu... PS: Ty kabely, které vedou mezi dveřmi a zbytkem karoserie (husí krk?) nevypadají, že by byly příliš namáhány při zavírání/otevírání. Třeba to někomu pomůže, nebylo to tak těžké, jen trochu nepohodlné vlézt do toho kufru )
Opel Vectra B (rok 1999) 1.6 16V X16XEL 74 kW kombi :srdce:

Uživatelský avatar

p.s.
Moderátor
Moderátor
Žvanil
Žvanil
Příspěvky: 319
Registrován: stř 20. úno 2019 21:03:35
Bydliště: západ čech
Pohlaví:

Re: Nejde otevřít zavazadlový prostor/kufr Vectra B kombi (1999)

Příspěvek od p.s. » pon 02. pro 2019 20:48:49

Ten motorek dej novej
Pokud jednou de a podruhý nejde bude v háji komutátor motorku bejvá zadělanej od uhlíkú a zlobí to
Pokud je človek šikovnej tak to rozebere a bud da motorek jinej nebo rozebere samotnej motorek a komutátor očistí a proškrábne drážky
Nejjednoduší je sehnat jakejkoliv dvoudrátovej motorek centrálu mechanicky ho dopasovat a elektricky zapojit a je klid

Odpovědět Předchozí témaNásledující téma

Zpět na „Vectra B“